Kıbrıs sohbet sitesi binlerce kullanıcıyı sohbet odaları üzerinde buluşturarak bedava sohbet etme olanağı sunmaktadır.

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Yasemin (jasmin) Oolong Çayı Faydaları Nelerdir?


Yasemin (jasmin) Oolong Çayı Faydaları Nelerdir?

Yasemin (jasmin) Oolong Çayı Faydaları Nelerdir?

Jasmin Oolong çayı tadı ile ünlenmiş bir çaydır. Yasemin Oolog çayı faydaları da içiminin rahatlığı ve aromel tadı kadar çay sevenlerin tercih etme nedenleri arasında bulunuyor.

Çin kaynaklı olan Yasemin Oolong Camellia sinensis bitkisinin en üstte yeni filizlenen yapraklarından elde edilir. Besin değeri korunarak kurutulan yapraklar Yasemin çiçeği ile birlikte harmanlanır ve Yasemin Oolong çayı elde edilir.

Yasemin Oolong çayı tadı oldukça hafiftir. Kafein değeri oldukça düşük olan çayın içimi de çok rahattır ve serinlik verir.

Beyaz bir renge sahip olan çay erken hasat edildiği için güneşin altında çok kalarak fermantasyona uğraması engellenmiş olur. Kurutma işlemi fırında yapılır ve bu uygulama çayın tüm içeriğini koruması açısından önemlidir.

Yüksek seviyede antioksidan bulunduran Jasmine Oolong kafeini az bulundurması nedeniyle yumuşak içimli bir çaydır.

Yasemin (jasmin) Oolong Çayı Faydaları Nelerdir?

Doğal yollarla elde edilen çay hiçbir katkı maddesi barındırmaz. İçinde hiçbir kimyasal madde bulundurmayan Yasemin Oolong Çayı kullananlar çayın saf ve temiz bir his verdiğini belirtmektedir.

Yaseminle harmanlanmış olması çaya bambaşka bir tad vermektedir. Yüksek dağlarda yetişen çay yaprakları ile hazırlanmış olan Jasmin Oolong çayı, dağların ferahlığını ve tazeliğini her yudumunuzda size hissettirecektir.

Jasmine Oolong Çayı Nasıl Demlenir?

87 derece sıcaklıktaki su ile demleme yapılmalıdır. Demleme öncesi çayın yaprakları mutlaka yıkanmalı ve yıkandıktan sonra bir beş dakika havalandırılmalıdır. Sıcak su çaya yapraklarına döküldükten sonra 10 dk kadar demlemeye bırakılmalı ve mümkünse biraz ılık tüketilmelidir. Ilık tüketildiğinde daha lezzetli bir tada sahip olmaktadır.

Yasemin Oolong Çayı Faydaları

Sakinleştirici özelliği vardır. Özellikle yasemin çiçeğinde bulunan bu özellik yasemimli olmasından dolayı bu çayda yoğun olarak bulunan bir özelliktir.

Yasemin Çayı faydaları şu şekilde sıralanabilir:

Kolesterolü düşürür.

Sindirime yardımcıdır.

Sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlar.

Cilde canlılık verir.

Kan şekerini dengeler.

Diş çürümelerini engeller.

Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Kemik erimesine karşı savaşta destekçidir.

Zihin faliyetlerinin hızını arttırır.Bir cevap bırakın.

error: Content is protected !!