Kıbrıs sohbet sitesi binlerce kullanıcıyı sohbet odaları üzerinde buluşturarak bedava sohbet etme olanağı sunmaktadır.

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Tuzlu Fıstık Faydası Nedir? - Yer Fistigi Yararlari - Tuzlu Yer Fistigi Faydasi


Tuzlu Fıstık Faydası Nedir?

Tuzlu fıstık, ülkemizde eğlence içerikli organizasyonlar başta olmak üzere pek çok ortamda sıklıkla tüketilir. Tüketildiği ortamlarda genellikle sohbet muhabbet eksik olmaz. Gerek sıcak gerekse soğuk, alkollü ya da alkolsüz pek çok içeceğin yanında rahatlıkla servis edilebilir. Çocukların da sevdiği çerez türlerinin başında gelir. Tüm bu özellikleriyle tuzlu fıstık dost bir kuru yemiş çeşididir ve bu özelliğiyle biraz daha yakından tanınmayı hak eder.

Tuzlu Fıstık Faydası Nedir?
İnsan vücudu söz konusu olduğunda hayati önem taşıyan zorunlu yağ asitleri için en iyi kaynak olan doymamış yağ asidi ihtiva eder.
İçerdiği B1 ve B3 vitaminleri sayesinde kan şekerinin dengelenmesine yardımcı olur.
Kalp sağlığı için faydalıdır.
Cinsel arzuyu belirgin bir biçimde artırır.
Kan dolaşımını hızlandırarak zihni güçlendirir. Böylece öğrenme, anlama kavrama gibi beyin fonksiyonlarının daha hızlı ve kolay bir biçimde yerine getirilmesini sağlar.
Kolesterolü düzenleme konusunda yardımcı olur.
Hem fiziksel hem de zihinsel yorgunluğun giderilmesinde etkilidir.
Eğer böbrek veya safra kesesi ile ilgili sorunlarınız varsa tuzlu fıstık bu iki organdan kaynaklı ağrılara da iyi gelir.
Akciğer için iyi bir iltihap giderici özelliği taşır. Varsa öksürüğünüzü söktürmeye ve göğsünüzü yumuşatarak hastalığı daha hafif atlatmanıza yardımcı olur.
Tuzlu yer fıstığı faydaları arasında yer alan diğer bir madde de kan pıhtılaşmasını engelleme özelliğidir.
İçerdiği kalsiyum mineralleri sayesinde vücudun kas gücü ve sinir iletimi gibi görevlerini başarıyla yerine getirmesine yardımcı olur.
Günümüzde pek çok farklı etkene bağlı olarak tüm dünyada yaygın bir biçimde görülen kanser vakalarına karşı korunmada etkili besin maddeleri arasında yer alır.
Eğer sigara ve / veya alkol tüketiyorsanız bu ikisinin bedeniniz üzerinde yaratacağı olumsuz etkilere karşı kendinizi tuzlu fıstık tüketerek koruyabilirsiniz.
Son olarak tuzlu fıstığın yağı bugün zeytinyağına en yakın yağ olarak bilinmekte ve bu amaçla kullanılmaktadır.Bir cevap bırakın.

error: Content is protected !!