Kıbrıs sohbet sitesi binlerce kullanıcıyı sohbet odaları üzerinde buluşturarak bedava sohbet etme olanağı sunmaktadır.

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Kuzey Kibris'a Gitmeden Önce Bilmeniz ve Yapmaniz Gerekenler - Kktc


Kuzey Kibris’a Gitmeden Önce Bilmeniz ve Yapmaniz Gerekenler

Kıbrıs Hakkında Bilgiler

Kuzey Kıbrıs Hakkında Merak Edilenler

Kuzey Kıbrıs vize istiyor mu?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istememektedir.

Kuzey Kıbrıs’ta saat kaç?

KKTC, GMT+2 saat diliminde yer alır. Ülkenin yerel saati, Türkiye’den 1 saat geridedir.

Kuzey Kıbrıs uçak biletleri ne kadar?

Kuzey Kıbrıs uçak bileti fiyatları dönemsel olarak değişiklik gösterir. Ülkenin tek havalimanı olan Ercan Havalimanı’na Türkiye’nin birçok şehrinden direkt uçuşlar düzenlenir. Erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak Kuzey Kıbrıs uçak biletinizi çok daha ekonomik koşullarla satın alabilirsiniz.

 

Kuzey Kıbrıs’a Gitmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

  • Kuzey Kıbrıs’ta Türkiye’nin aksine trafik soldan akar. Araçların direksiyonları sağ taraftadır.
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Kuzey Kıbrıs’a kimlik kartı ile giriş yapabilir. Ancak bu uygulamada ehliyet gibi belgeler geçerli değildir.
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Kuzey Kıbrıs’tan Kıbrıs Rum Kesimi’ne geçiş yapamazlar.

Kuzey Kıbrıs Vize Süreci

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne vizesiz bir şekilde seyahat edebilir. Hatta ülkeye pasaporta dahi gerek duymadan Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı ile giriş yapılabilmektedir.

Kuzey Kıbrıs’a Nasıl Gidilir?

KKTC’ye Türkiye’nin çok sayıda şehrinden direkt uçuşlar düzenlenir. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Gaziantep ve Hatay gibi birçok şehirden Kuzey Kıbrıs’ın tek havalimanı olan Ercan Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Kuzey Kıbrıs’a Türkiye’den uçuş süreleri, uçağın kalkış yaptığı şehre göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama olarak 1,5 – 2 saat arasında seyreder.

Kuzey Kıbrıs’ta Ulaşım İmkanları

KKTC, oldukça küçük bir ülke olduğu için şehir içi ulaşım konusunda da minimal çözümler sunar. Ülkede, belediyeye bağlı herhangi bir toplu ulaşım aracı bulunmaz. Şehir içi ulaşım için özel otobüsler ve dolmuşlar kullanılır. Özellikle Girne ve Lefkoşa’da yer alan minibüsler ile bu şehirlerin birçok noktasına kolayca ulaşabilirsiniz.

Ercan Havalimanı’ndan Şehir Merkezlerine Ulaşım

Lefkoşa’da bulunan Ercan Havalimanı, şehrin merkezine oldukça yakın bir konumdadır. Kuzey Kıbrıs’a seyahat için hava yolunu tercih eden yolcular, havaalanından şehir merkezine taksiler veya dolmuşlar ile ulaşım sağlayabilir. Ayrıca Ercan Havalimanı’nda Girne şehir merkezine giden otobüs ve dolmuşlar da mevcuttur. Eğer Kuzey Kıbrıs seyahatinize Girne’den başlamak istiyorsanız havalimanından direkt olarak Girne’ye giden araçları kullanabilirsiniz.

Kuzey Kıbrıs’ta Nerede Kalınır?

Kuzey Kıbrıs özellikle yaz turizmi konusunda oldukça gelişmiş bir ülkedir. Ada ülkesinin büyük şehirleri olan Girne ve Lefkoşa başta olmak üzere birçok kentte çok sayıda otel ve tatil köyü bulunur. Ultra lüks otellerden butik pansiyonlara kadar çok sayıda konaklama seçeneği sunan Kuzey Kıbrıs, her kesimden gezgine hitap eden bir ülke olma özelliği taşır.

Kuzey Kıbrıs’ta deniz ve güneş odaklı bir tatil geçirmeyi planlıyorsanız Girne veya Lefkoşa’da yer alan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.Toplam 2 Yorumlar
meftun

Az sayıda tutulan yasal içki geçirebilme maddesinde yumuşamaya gidilse daha süper olacak...

NesLi

Kıbrıs tatiline cikmadan once mutlaka okunmasi gereken bilgilendirme Tesekkurler

Bir cevap bırakın.

error: Content is protected !!