Kıbrıs sohbet sitesi binlerce kullanıcıyı sohbet odaları üzerinde buluşturarak bedava sohbet etme olanağı sunmaktadır.

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Kıbrıs Lezzetleri Lalangı -Lalangı Tarifi - Lalangı Nasil Yapilir - Lalangı


Kıbrıs Lezzetleri Lalangı

Kıbrıs Lezzetleri Lalangı

Lalangı

Kıbrıs’ın en özel yemeklerinden biridir. Haşlanmış tavşan etinin, hamurun arasına koyulup kızartılmasıyla elde edilir. Kıbrıs’ta her restaurantta bulamayabilirsiniz ama birçok ev yemeği yapan restoran özel istek üzerine lalangı yapabilir. Birkaç gün öncesinden arayıp lalangı yemeye geleceğinizi haber verirseniz bu eşsiz lezzeti tadabilirsiniz.

Lalangı Tarifi

Malzemeler:

Çeyrek av tavşanı,

3 su bardağı un,

Yarım çay kaşığı tuz,

1 tutam karabiber,

1 tutam kimyon,

Alabildiği kadar tavşan suyu

Hazırlanışı: 

Tavşan güzelce haşlanıp kemiğinden ayrılır. Kemiğinden ayrılan tavşan eti tiftiklenerek, yine tavşan suyunda hazırlanmış olan mayalı hamurun içine katılır. Bu safhadan sonra tuz, karabiber ve kimyonda bu harca ilave edilerek güzelce yoğrulur ve mayalanmaya bırakılır. Mayalanmanın ardından, lokma tatlısından biraz daha büyük olmak üzere, başparmak ve işaret parmağı arasından sıkılan cıvık hamur çorba kaşığıyla kesilerek, iyice kızarmış olan yağın içerisine bırakılır. ve alt, üst edilerek pişirilir. Lalangılar pişirildikten sonra kevgir aracılığıyla servis tabağına alınır ve arzuya göre sıcak veya soğuk olarak ikram edilir. Afiyet olsun.

Kıbrıs’ın geleneksel yemeği olan Lalangı, Bu lezzeti sofranızda ister sıcak ister soğuk olarak sunabilirsiniz. Toplam 2 Yorumlar
NesLi

Kıbrıs Yemeklerinden Enfes bir Kıbrıs yemeği Lalangı

NesLi

Lalangı tarifi ararken sohbet sitesine denk geldim Hem yeni insanlarla tanistim hemde guzel kibris tarifleri edindim

Bir cevap bırakın.

error: Content is protected !!