Kıbrıs sohbet sitesi binlerce kullanıcıyı sohbet odaları üzerinde buluşturarak bedava sohbet etme olanağı sunmaktadır.

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Deniz Tuzu Faydaları Nelerdir? - Deniz Tuzu Nelere İyi Gelir?


Deniz Tuzu Faydaları Nelerdir?

Deniz Tuzu Faydaları Nelerdir?

Yaşayan tüm organizmaların en önemli besin kaynaklarından biri olan tuz, diğer sanayi kolları için de önemli bir maddedir. Asit ve bazların bir araya gelerek tepkimesi sonucu oluşan bileşiklerin tamamı tuz olarak adlandırılır.

Doğal olarak bulunan tuzlar yeşil, mavi, kırmızı, sarı ve gri renge sahip olabilir. Sıvı şekilde deniz ve göllerde katı halde ise kaya tuzu şeklinde bulunur.

Deniz Tuzu Faydaları Nelerdir? Nelere İyi Gelir?
İçeriğinde yar alan florür, diş ve diş eti hastalıklarına faydalıdır. Ilık su içerisine eklenen deniz tuzu ile yapılan gargara ağız yaralarını iyileştirir, diş eti kanamalarını durdurur ve boğaz ağrısını dindirir.
Anti inflamatuar etkiye sahip olan deniz tuzu romatizma ve romatoid artrit ağrılarına iyi gelir.
Banyo suyuna eklenen deniz tuzu, osteoartrit nedeniyle ağrıyan dizlere uygulandığında kemik ağrılarını tedavi eder. Tuz içeriğinde yer alan sodyum klorür ağrıları dindirir.
Anti inflamatuar özelliğe sahip olan deniz tuzu, burun ve sinüslerde bulunan şişlik ve tıkanıklıkların tedavisinde kullanılır. Solunum bozuklukları ve burun alerjilerine iyi gelen deniz tuzu burun spreyi olarak kullanılır.
Deniz tuzu banyosu ile içeriğinde yer alan mineraller, vücudun dolaşım sisteminin düzenli çalışmasını destekler ve sıvı elektrolit dengesini düzenler.
Yoğun bir gün geçiren ayaklara, ılık su içerisine eklenen deniz tuzu ayak banyosu, dinlendirici etki gösterir. Kasların rahatlamasını sağlayarak ağrıları giderir.
Kan şekerinin düzenlenmesine destek olur.
Tansiyonun düzenlenmesini sağlar. Peki, deniz tuzu tansiyonu yükseltir mi? Yüksek dozda kullanıldığında tansiyonu yükseltici etkiye sahiptir.
İçeriğindeki magnezyum ve potasyum, kasta oluşan baskıyı azaltarak kas sağlığını korur ve kramp oluşumunu engeller.
Ilık su içerisine eklenen deniz tuzu ile hazırlanan solüsyon, gözleri mikroplara karşı korur. Şiş ve yorgun gözlerin tedavisinde de kullanılan solüsyon, göz altında oluşan mor halkaların giderir, etrafında oluşan kırışıklıkları azaltıcı etkiye sahiptir.
Vücudun alkali asit dengesini dengeleyerek vücut pH seviyesini düzenlemesi deniz tuzu faydaları arasında yer alır.Bir cevap bırakın.

error: Content is protected !!