Kıbrıs sohbet sitesi binlerce kullanıcıyı sohbet odaları üzerinde buluşturarak bedava sohbet etme olanağı sunmaktadır.

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Çemen Otu Faydaları Nelerdir? - Çemen Otu Ne İşe Yarar?


Çemen Otu Faydaları Nelerdir?

Çemen Otu Faydaları Nelerdir?

Son yıllarda organik ve doğal beslenmeye olan eğilimin artması ile birlikte bitkilere olan ilgide de artış gözlenmektedir. Milattan önce 2000’li yıllara dayanan geçmişe sahip olan çemen otu, Arapçada helbak, Almancada keçiboynuzu yoncası anlamına gelen Bockshornklee diye bilinir.

Çemen Otu Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?
Kabızlık, mide iltihaplanması, ülser gibi mide hastalıklarının tedavisine yardımcı olur. İçeriğinde yer alan lif nedeniyle kabızlığı önleyici etki gösterir.
Kolesterolün düzenlenmesi de çemen otu faydaları arasındadır.
Yüksek antioksidan içeriğine sahip olan bitki, vücudun bağışıklık sistemini destekler ve hastalıklara karşı direnci arttırır.
Ağız yaraları, mide yanması, bronşit, tüberküloz, cilt enfeksiyonları, kanser ve böbrek fonksiyonlarının düzenlenmesine önemli rolü vardır.
Erkeklerde testosteron seviyesini arttırıcı özelliği sayesinde libidoyu arttırır. Doğal bir şekilde iktidarsızlığın önlenmesinde kullanılır.
Çemen otu süt yapar mı sorusu bitki ile ilgili en sık sorulan sorulardan biridir. Anne sütünü arttırıcı özelliği çemen otu tozunun faydaları arasındadır.
Yiyeceklere farklı bir aroma katar.
Yüksek besin değeri ile ön plana çıkan çemen otu, iştahı arttırır ve iyileştirici etkiye sahiptir.
Egzersiz performansını arttıran çemen otu, balgam söktürücü etkiye sahiptir. Bu özelliği ile kronik öksürük ve boğaz ağrılarını önlenmesinde çemen otu kullanımı yaygındır.
Pankreastan insülin salınımını düzenleyen çemen otu şeker hastalığı çekenlerin kan şekerini düzenleyici etki gösterir.
Kadınlarda östrojen hormonu salgılanmasını arttıran çemen otu bu özelliği ile menopoz döneminin daha sakin geçmesini sağlar.Bir cevap bırakın.

error: Content is protected !!