Kıbrıs sohbet sitesi binlerce kullanıcıyı sohbet odaları üzerinde buluşturarak bedava sohbet etme olanağı sunmaktadır.

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Bergamot Faydaları Nelerdir? - Bergamot Nelere İyi Gelir?


Bergamot Faydaları Nelerdir?

Bergamot Faydaları Nelerdir?

Şahsına Münhasır Aromasıyla Bergamot Meyvesi
Bergamot aromasının çaya kattığı enfes tadı ve kokuyu mutlaka biliyorsunuzdur. Eşsiz aromasıyla herkesi kendisine hayran bırakan bergamot, çok geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Bu meyvenin kabuğu ya da yapraklarıyla hazırlanan bitki çayı ile stresi bünyenizden uzaklaştırabilirsiniz.

Kabuğunun sıkılması ile elde edilen esansın aroması, bu bitkinin en iyi bilinen özellikleri arasındadır. Bu esansın dinlendirici bir etkisi de vardır. İnsan sağlığına daha birçok faydası bulunan bergamot, kokusuyla da parfümeri sektörünün vazgeçilmezleri arasındadır.

Bergamot Faydaları Nelerdir? Nelere İyi Gelir?
Bergamotun faydaları arasında strese karşı etkili olması ilk sıralarda yer alır. Rahatlatıcı ve gevşetici yönleriyle kendinizi daha iyi ve daha zinde hissetmenizi sağlar.
Bergamot, cildin sağlıklı ve canlı kalmasına destek olur. Ciltle ilgili çeşitli problemlerin hafiflemesine yardımcı olacak şekilde de kullanılabilmektedir.
Bergamot çayının sindirim sistemi için de oldukça faydalı olduğu düşünülmektedir. Hazımsızlık gibi sorunların giderilmesine yardım eder ve metabolizmayı hızlandırır.
Bergamot çayının ağzı ve diş sağlığı açısından birçok yararı bulunmaktadır.
Bergamot çayı, rahatlatıcı özellikleri sayesinde düzenli bir şekilde uyuyabilmeye de destek olmaktadır.
Bergamot meyvesi faydaları arasında antiseptik etkiler de öne çıkmaktadır. Bergamot kabuğundan elde edilen yağın eski kültürlerde antiseptik amaçlı olarak kullanıldığı yönünde görüşler mevcuttur.
Bergamot çayı vücut direncini arttırır ve bağışıklık sistemini destekler. Bu nedenle, özellikle kış aylarında grip ve nezle gibi rahatsızlıklarla mücadele ederken destek amaçlı içilebilmektedir.Bir cevap bırakın.

error: Content is protected !!