Kıbrıs sohbet sitesi binlerce kullanıcıyı sohbet odaları üzerinde buluşturarak bedava sohbet etme olanağı sunmaktadır.

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Anasonun Faydaları Nelerdir? - Anason Ne İşe Yarar?


Anasonun Faydaları Nelerdir?

Anasonun Faydaları Nelerdir?

Her bitki kendi DNA’sında farklı kodlar taşır. Genel olarak bitki literatüründe adı ‘’Pimpinella anisum’’ olan anason da içindeki organizmaları ile sağladığı faydalarla birlikte modern tıp dünyasında alternatif yöntemlerden biri olarak kullanılır.

Genel olarak botanikte anason çeşitleri iki tanedir. Fakat anason rakının ham maddesi olarak bilindiği için pek çok kişi sadece onun uyuşturucu etkilerini bilmektedir. Bu açıdan anason helal mi diye sorgulama gereği duyabilirsiniz.

Anasonun Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar?
Eski çağlardan beri kullanılagelen anason tohumu, Mısır’a özgü bir bitkidir. Çeşitli kültürlerde daha çok yemeklerde kullanılan anasonun pek çok faydası vardır. Özellikle uyku problemi yaşayan kişiler, anason uykusuzluğa iyi gelir mi diye merak edenler deneyebilir. Anason neye iyi gelir? İşte yanıtları:

Sindirim sistemini iyileştirici etkileri ile anason, kusma, mide bulantısı, ishal, karın ağrısı, gaz sorunu, spazm yaratan gaz ve gastrit gibi rahatsızlıklara iyi gelir. Ayrıca, iştah arttırıcı olarak da kullanılabilir.
Katarakta iyi geldiği öne sürülen anason hastalarda sabah akşam uygulandığında rahatlama yaratır.
Yatmadan evvel anasonlu çay içimi uyku bozukluklarının yönetiminde etkilidir.
Bronşit, astım ve öksürüğün vücuttan uzaklaştırılması için faydalıdır.
Mikrobik etkenlerle yayılan hastalıkların tedavi edilmesinde kullanılan anason, virüslerin dağılımını da engeller.
Anasonun doğumu kolaylaştırıcı ve süt arttırıcı etkileri bulunur fakat bitkinin kişiye uygun olup olmadığının önce doktora danışılması gerekir.
Orta düzeyde balgam söktürücü özelliği bulunan anason kadar anason yağı da grip ve sinüzit tedavisinde de etkilidir.Bir cevap bırakın.

error: Content is protected !!